← zpět na přehled

Atletická liga: chlapi vyhráli "vo parník"!

Atletická liga: chlapi vyhráli
pořádáme

... ženy třetí. Obě družstva v polovině soutěže vedou.

publikoval David Šnajdr

Druhé druholigové kolo atletické soutěže družstev mužů a žen v Novém Městě nad Metují se v sobotu 27.5. vydařilo. A to jak organizačně všech bezmála 600 startů v 18 disciplínách osmi družstev mužů a žen, tak i výkonnostně.

Soutěž mužů ovládli domácí a naprosto suverénně nebývalým rozdílem 101 bodů před druhou Jiskrou Ústí nad Orlicí. V ženách to tentokrát stačilo trochu překvapivě „jen“ na třetí místo. Nicméně, obě novoměstská družstva se po dvou kolech, tedy v polovině soutěže, vyhoupla do čela tabulky skupiny „C“ a mohou tak již promýšlet logistiku s taktikou pro baráž o návrat do I.ligy, která se uskuteční 2.září. K dobrému domácímu základu obou družstev se letos podařilo vhodně nakombinovat hostující posily, které do sestavy zapadly jak výkonnostně, tak i lidsky.

Z individuálních výkonů nutno pochválit jednoznačné vítězství Adama Velechovského, 16 let, v dálce (694) i jeho OR na 200m 23.33, osobní zlepšení ve výšce Martina Janoucha (17) na 186cm, výborný závod běžel Michal Votoček (17) na 800m a v OR bodoval v témže závodě i David Jirman (2:10,74), ještě žák; kvalitní osobní rekordy si dále zaběhli hostující Pavel Jelen na 800m i 1500m, Ondra Tůma na 200 resp. 400m, stejně jako Benjamin Svoboda na 400m „plotů“. Skvěle bodově přispěl Martin Svoboda 4.místem na 3000m překážek.  Nejlépe bodujícím byl tradičně Jirka Tuláček svými dvěma druhými místy v oštěpu a disku a nově také 8.místem v trojskoku, který vyměnil za kouli. Družstvo výrazně posílily táta se synem Horákovi (110m přek., 400m přek., výška, tyč). Výborně si vede další rodinné duo táta Serhii se synem Artemem Holubnichovými (110m př., trojskok, dálka, 200m). Škoda, že jsme v tomto kole museli teprve žáka Artema, zrovna když si skočil OR 611cm, postavit mimo bodování, abychom dostáli regulím o počtu hostujících resp. cizinců. Druhým místem v kouli se do družstva vrátil Jakub Nosek; atlet veřejnosti známější jako olympionik ve dvojbobu resp. čtyřbobu. Pro příští kolo Kuba slíbil přidat i oštěp.

V ženách se se stoupající výkonností nejlépe prosadily Lucka Nedvědová (výška, koule, oštěp a 4x400m), Áďa Šírová na 800m, 400m přek. a ve štafetě 4x400m, Áďa Hrábková v OR na 800m a výborně i ve štafetě 4x400m, poprvé za 30m diskem Pája Prudičová, výbornou „čtvrtku“ v osobních rekordech předvedly Emča Sýkorová s Maruškou Šilhavou; ve vrhačských disciplínách spoléháme na hostující Barču Malou a Káťu Ježkovou.

Zapomenout nesmíme na naprosto spolehlivý bodový přísun našich chodců a chodkyň: Roberta Hurdálka, po létech opět i Vojty Libnara, nestárnoucího Petra Adama (73) a, samozřejmě, Lenky Borovičkové a Verči Scholzeové!

Neradi bychom někoho opomněli, a proto si rozklikněte pro podrobnější studium výsledků www.atletika.cz/vysledky.

Třetí ligové kolo se uskuteční 24.6. v Pardubicích.