Nové Město nad Metují hostí Světový a Evropský pohár v paralukostřelbě

Nové Město nad Metují hostí Světový a Evropský pohár v paralukostřelbě
pořádáme

164 lukostřelců a lukostřelkyň z 45 zemí doslova z celého světa se sjíždí do Nového Města nad Metují.

publikoval David Šnajdr

Ve dnech 24.-29.června se na zdejším stadionu gen. Klapálka uskuteční další z ročníků Světového a Evropského pohárů v paralukostřelbě, který je poslední mezinárodní generálkou před paralympiádou.

„Pro nás je až překvapivý zájem takového počtu účastníků z celého světa. Pro většinu z nich se tady u nás jedná o poslední mezinárodní měření sil před paralympiádou na přelomu srpna a září v Paříži. V Novém Městě už se sice nezískají žádné další nominace na paralympiádu, ale paralukostřelecká komunita sem ráda jezdí za dobrými lukostřeleckými podmínkami a skvělou konkurencí“, říká ředitel Sportovního klubu a předseda organizačního výboru Libor Šnajdr.

Turnaj v pondělí 24.června zahájili starosta města Milan Slavík, ředitel SK Libor Šnajdr a technický delegát Světové lukostřelby Rolf Volungholen (SWE) za doprovodu smyčcového tria Kareto novoměstské ZUŠ a seskoku parašutistů Aero klubu Nové Město nad Metují.

V úterý účastníky čeká kvalifikace a v dalších dnech až do soboty vyřazovací souboje; v pátek a v sobotu pak medailové rozstřely.

Střílí se čtyři individuální kategorie kladkových luků a reflexních luků mužů i žen a dvojice podle kategorií i v mix týmech.

Finálový program bude streamován na internetu, sobotní odpoledne navíc i přenášeno přímým televizním přenosem.

Statistika turnaje včetně výsledků, fotogalerie a streamingu k dispozici na www.ianseo.net.

David Šnajdr

Fotogalerie

10×