Sportovní klub hostí Evropský pohár v paralukostřelbě

Nové Město nad Metují opět hlavním městem světové paralukostřelby

V termínu 13.-21. května 2023 se do „Nowácze“ sjelo na 115 lukostřelců a 90 členů realizačních týmů z 28 zemí na Světový žebříčkový turnaj a 1.kolo Evropského poháru v paralukostřelbě. Letos se elita handicapovaných lukostřelců sjela do Nového Města již po 27. Ovšem trochu netradičně v květnu, kteréžto počasí se pořadatelům nepodařilo zajistit teplejší a turnaj zkrápí ledový déšť při ranních teplotách kolem 5°C!

Českou republiku reprezentují David Drahonínský, Karel Davídek, Terka Brandtlová, Šárka Musilová, Leoš Bartoš, Vašek Košťál a z novoměstských členů Tomáš Vrzal. V úterní kvalifikaci si nejlépe vedl David Drahonínský, který svou divizi W1 vyhrál. Ve stejné kategorii žen se v kvalifikaci umístila na 3.místě Šárka Musilová, 4. Tereza Brandtlová.

V následujících dnech probíhají eliminace jednotlivců, nebo dvoučlenných družstev. V méně početně obsazené soutěži družstev žen W1 již stihly zvítězit naše Brandtlová s Musilovou, které ve finále přestřílely Italky.

Evropský pohár vyvrcholí medailovými rozstřely v pátek a v sobotu a sledovat je bude možno buď na živo na stadionu gen.Klapálka, nebo na streamu na www.ianseo.net.

Na této adrese jsou k dispozici také výsledky a další související statistiky včetně fotogalerie.

Turnaj v úterý navštívili v rámci výjezdového zasedání členové Výboru pro sport Královéhradeckého kraje.

U příležitosti turnaje pořadatelé odhalili pamětní desku v českém a anglickém jazyce o založení Českého paralympijského výboru před 30 lety ve zdejší kavárně.

10×