O nás

Sportovní klub Nové Město nad Metují byl založen 20.12.1991 a v současné době sdružuje nad 500 členů v oddílech atletiky, volejbalu, lukostřelby, rekreačních sportů a v oddíle paralympijských sportů zejména paraatletice, paralukostřelbě, curlingu na vozíku, rugby vozíčkářů, stolním tenise na vozíku a tenise na vozíku.

Ve svém vlastnictví SK obhospodařuje sportovní areál, který zahrnuje dvě fotbalová hřiště. Jedno hřiště s přírodním trávníkem a druhé s umělou trávou. Perfektní tréninkové podmínky zajišťuje i osvětlení hřiště s umělým trávníkem. Dále v areálu nalezneme atletickou dráhu se sektory pokryté umělým povrchem Conipur (6 drah na ovále, 8 v rovince). Délka oválu je standardních 400 m. V areálu jsou pro běh dále okruhy v terénu v délce 550m a 1000m.

Naleznete u nás i tenisové kurty a hřiště na volejbal. V areálu jsme schopni během jednoho dne postavit a provozovat lukostřeleckou střelnici odpovídající potřebám a požadavkům světových soutěží lukostřelců s kapacitou až 75 terčovnic.

SK je prostřednictvím České asociace tělesně handicapovaných sportovců (ČATHS) členem Českého paralympijského výboru (ČPV). V kavárně SK se 22. prosince 1992 konala ustavující schůze ČPV.

SK dlouhodobě spolupracuje se střešními organizacemi Česká unie sportu, Český paralympijský výbor, Česká asociace tělesně handicapovaných sportovců, Český atletický svaz, Český lukostřelecký svaz, Fotbalová asociace České republiky, Český svaz volejbalu, Český svaz curlingu.

Našimi partnerskými institucemi jsou město Nové Město nad Metují, Krajský úřad Královéhradeckého kraje, Národní sportovní agentura.SK dlouhodobě spolupracuje se stacionářem NONA v Novém Městě nad Metují a pomáhá jeho klientům při pořádání sportovních a volnočasových pohybových aktivit - stacionář NONA

Ve víceúčelové správní budově pak naleznete kanceláře vedení SK, fitness centrum, sociální zázemí a klubovou kavárnu. V nové budově vedle umělého travnatého hřiště jsou od prosince 2009 v provozu nové prostory šaten s dalším sociálním zázemím pro sportovce. Ke kavárně také patří venkovní, částečně kryté, posezení s krytým ohništěm určeným ke grilování nebo opékání a odpočinková zóna pro rodiče s dětmi.

Všem subjektům jsme schopni poskytnout kompletní tréninkový servis především pro tyto sporty: atletika, lukostřelba, fotbal, volejbal, tenis. Včetně zajištění ubytovacích kapacit v blízkosti areálu SK. V dosahu několika kilometrů je údolní nádrž Rozkoš vhodná ke koupání, přímo na železniční trati z N.Města jsou nedaleký Náchod, Hronov, Police nad Metují, ale také Teplice nad Metují - vstupní místo do pískovcových Teplicko-adršpašských skal. Pár minut autem je to do Babiččina údolí v Ratibořicích. Do lyžařského střediska Deštné v Orlických horách. A mnoha dalších turisticky, nebo sportovně zajímavých destinací.

Ve světě je náš SK znám jako tradiční pořadatel SP, EP a paralympijských kvalifikací v paralukostřelbě, ČP v paraatletice; mezinárodních úspěchů dosahují naši rugbysté-vozíčkáři, stolní tenisté i tenisté na vozíku. Pravidelnými účastníky národních mistrovství a ligy jsou naši curleři na vozíku.

Další významnou akcí je Velká cena Nového Města nad Metují – mezinárodní atletický mítink a v roce 2023 již jeho 45.ročník. Organizujeme běžecké a chodecké závody Točená desítka (12., 2023) a Cena Metuje (62., 2023) a pořádáme atletické soutěže krajského i celostátního významu včetně ligových utkání mužů a žen v atletice.

V areálu realizují hodiny tělesně výchovy základní a střední školy.