Pražský Para Moravia cap

účastníme se

První start druhého ročníku Para Moravia capu, který se uskutečnil v Praze dne 22.4.2023

publikoval David Salay

Start druhého ročníku Para Moravia Cupu, který se uskutečnil v Praze dne 22.4.2023 máme za sebou a byla to velmi povedená akce jak od pořadatelů, tak od závodníků. Mezi účastníky byli i naši členové Aleš Kisý v kategorii F53 a David Salay v kategorii F52, kteří předvedli skvělé výkony a umístili se na předních pozicích.

Aleš Kisý vyniknul ve vrhu koulí (3 kg), kde získal zlatou medaili se špičkovým světovým výkonem 8,10 m. Nezastavil se však jenom tady. V hodu oštěpem (600 g) se mu také podařilo získat zlatou medaili s výkonem 16,76 m. Aleš Kisý překonal své soupeře a dokázal, že má výbornou kondici a techniku.

David Salay se také umístil na předních pozicích ve vrhu koulí (2 kg), kde se umístil na třetím místě s výkonem 5,53 m. V hodu oštěpem (600 g) se umístil na druhém místě s výkonem 8,35 metru. V obou disciplínách si vytvořil osobní rekordy.

Oba sportovci zaslouží uznání za úspěšnou reprezentaci klubu. Jejich výkony budiž motivací pro další členy klubu. Věříme, že se jim bude dařit i v dalších závodech.

Celkově byly para atletické závody v Praze velmi úspěšné a zaujaly mnoho fanoušků. Doufáme, že celý seriál Para Moravia Cupu přispěje k dalšímu rozvoji paraatletiky v ČR a že také další závody budou přinášet radost a inspiraci pro sportovce a fanoušky.

zobrazit všeStáhnout soubor