Mistrovství ČR v chůzi na 10.000m

Stadion gen. Klapálka bude v neděli 28.dubna 2024 hostit historicky první MČR v chůzi na 10.000m

Mistrovský závod se z pověření Českého atletického svazu půjde v rámci 14.ročníku Točené desítky na stadionu gen. Klapálka a bude mít hned několik důležitých parametrů: nejlepší z českých chodců a chodkyň získají mistrovské medaile, dále získají body do světového žebříčku, ze kterého se lze nominovat na vrcholné mezinárodní soutěže; závod je současně započítán do soutěže družstev extraligy, všech skupin I. a II.ligy a je současně krajským přeborem Královéhradeckého kraje.

Pořadatelé proto očekávají početnou účast chodců a chodkyň, pravděpodobně s mezinárodním zastoupením, kteří budou z kapacitních důvodů rozděleni podle výkonnosti do více bloků. Start prvního mistrovského závodu v chůzi na 10.000m bude v 10:00 hod. Program potrvá do 17:00 hod.

Početné zastoupení na startu bude mít domácí Sportovní klub Nové Město nad Metují, pro jehož ligová družstva mužů (I.liga) a žen (II.liga) chodci a chodkyně tradičně získávají významnou porci bodů.

Trať 10.000m na tartanovém oválu představuje 25 kol, proto se pro tento závod v NM vžil název "Točená desítka", a nejlepší z mužů jistě nasadí tempo kolem 4:00 min./ km. Na pravidla zejména o kontaktu s podložkou a propnutém koleni bude dohlížet sedm rozhodčí, včetně tří zahraničních. Nepochybně skvělá příležitost se s chůzí, jakožto svébytnou a zajímavou atletickou disciplínou, přijít seznámit. 

Propozice, přihlášky a další podrobnosti na www.atletika.cz.

David Šnajdr

Plakát ke stažení