Mladí atleti trasovali na Zimní olympiádě dětí 2023

Atleti SK Nové Město nad Metují závodili jako vodiči zrakově postižených účastníků ZODM2023

Mladí atleti Sportovního klubu závodili jako traseři (vodiči) nevidomých běžců a běžkyň na lyžích na 20. Zimní olympiádě dětí v lednu ve Vrchlabí. Navázali tak na dlouholetou spolupráci atletické skupiny SK se zrakově postiženými dětmi při společných soustředěních v běhu na lyžích konaných každoročně již od roku 2006 v Krkonoších.

Právě z této spolupráce vzešel nápad na zařazení běhu na lyžích zrakově postižených jako regulérní bodované disciplíny do programu ZODM2023. Náš SK se stal koordinátorem příprav i realizace nově vložených závodů v běhu na 4 resp. 3km a ve sprintu na 700m, kterých se nakonec zúčastnilo 15 zrakově postižených dětí z 10 krajů ČR. V celé polovině startů trasovali coby vodiči atleti SK a pomohli získat celkem 7 medailí.

ZODM2023 zafungovala jako dobrý příklad spolupráce handicapovaných a nepostižených sportovců, na které už 30 let ve všech oblastech činnosti Sportovní klub Nové Město nad Metují staví.