Početné a intenzívní Pidi soustředění v Havlovicích 2023

Intenzivně a efektivně využili mladí atleti SK Nové Město nad Metují wkndové soustředění v areálu TJ Sokol Havlovice a přilehlém Babiččině údolí

Sedmatřicet "kousků" novoměstské atletiky včetně nejmladších benjamínků i medailistů z MČR a českých reprezentantů se zúčastnilo víkendového Pidi soustředění 10.-12.láskopadu 2023 v Havlovicích. Ve sportovním areálu tamní TJ Sokol Havlovice a v jídelně ZŠ absolvovali intenzívní program zahrnující tzv. "lačné" výběhy ještě před snídaní na Vízmburk, koupání v listopadové Úpě, aniž by nás pod vodu stáhnul Joudal, koordinační a odrazová cvičení, rozvoj techniky běhu, závodní chůze i tempové vytrvalosti; obecnou vytrvalost a psychickou odolnost jsme prověřili zejména při turistickém výšlapu do Ratibořic a za tmy a hustého deště zpět (26km), s hejkalem v patách. Po oba večery jsme debatili, cvičili, posilovali, kompenzovali a hráli míčové hry v tělocvičně... Nikdo se nenudil, neztratil, nenastudil, ani v dešti nerozpustil; fšichni vyšli posíleni fyzicky i psychicky. Příští rok určitě zopákneme, ale už nás asi bude limitovat kapacita 37 lůžek!