← zpět na přehled

Atleti SK se vrací do 1.ligy!

V baráži o 1.ligu naši muži zvítězili, děvčata v neúplné sestavě sedmá.

Atleti si v baráži vedli suverénně a z 1.místa se vrací do 1.ligy

Atletky setrvají ve 2.lize

Máme za sebou pětikolovou ligovou sezónu 2023, v níž obě družstva SK Nové Město nad Metují, jak mužů, tak i žen, absolvovala čtyři základní kola a jako pátý závod prolínací soutěž o postup do 1.ligy (2.9., Třebíč). Postup do 1.ligy si výborným týmovým výkonem vybojovali kluci. Děvčata skončila sedmá a minimálně pro příští sezónu zůstávají ve 2.lize.

V Třebíči se skvěle sešlo družstvo mužů, které v 18 z celkových 19 disciplín dokázalo bodovat a porazit mj. ambiciózní (a domácí) prvoligová družstva Třebíče a Ústí nad Labem. Na postup jsme pomýšleli, ale že to bylo rovnou z 1.místa je příjemným překvapením. Nejenže bodovalo všech 24 členů týmu napříč disciplínami, ale podařilo se skloubit i zkušenost s mládím. Věkový rozdíl mezi nejmladší a nejzkušenější bodovou oporou je bezmála 60 let! Základ družstva tvoří kmenoví atleti SK, ke kterým jsme si „půjčili“ pouze pět hostujících. Věříme, že nestárnoucí nadále vydrží a žáci a dorostenci budou postupně dorůstat. Což je příslibem do nejbližších sezón.

Na postupová čtyři místa v baráži si zuby brousila i děvčata, bohužel se v den „D“ nedokázala sejít v potřebném počtu a rozložení disciplín. Družstvo se muselo obejít minimálně bez pěti opor; k reálnému boji o postup chybělo zhruba 70 bodů.

Muži se do 1.ligy vrací po dvou letech. Ženy jsou ve druhé lize od roku 2020.

Každopádně všem na stadionu i v zázemí klubu patří velký dík za již nyní vydařenou sezónu. Poděkování patří spřáteleným oddílům TJ Jilemnice, Dukly Praha, TJ Dvůr Králové nad Labem a BK Náchod. Rosteme početně i výkonnostně, individuálně i týmově, závodnicky i pořadatelsky!

Proto si můžeme společně užívat např. medaile a finálová umístění na MČR, ligovou baráž a postup do 1.ligy, postup družstev žáků, dorostenců a dorostenek do M Čech. Vyvrcholení mládežnických družstev nás čeká příští wknd v Bílině resp. v Kolíně. Týden na to pak individuální MČR žactva v Břeclavi, další týden Běchovice… Sezóna ještě zdaleka nekončí!

Sledujte výsledky na www.atletika.cz