← zpět na přehled

Starší žactvo v atletických družstvech i v jednotlivcích početnější a úspěšnější

účastníme se

První dvě kola krajského přeboru družstev žactva ukázala, že počet i výkonnost mladých závodníků a závodnic roste; je ale potřeba se věnovat širšímu spektru disciplín.

publikoval Pavel Kubec

V sobotu 22.4. jsme zahájili dráhovou sezonu 2023 krajskými přebory družstev a jednotlivců staršího žactva v Hradci Králové. Příjemné slunečné počasí umožnilo našim atletů/kám zúročit zimní tréninkové jednotky a halové závody. Osobní rekordy si zlepšili všichni zúčastnění, ať už to byli benjamínci družstva Terka Valešová, Anežka Obstová, Matěj Balcar nebo zkušení závodníci jako Lukáš Hnik, Káťa Burketová, Kája Horkelová.

Třikrát nám cinknul cenný kov. Lukáš Hnik stříbro na 60m, bronz ve skoku vysokém. Káťa Burketová bronz na 60m. O velkém osobním nasazení svědčí výkon Káji Horkelové, po pádu na 100m př, dokázala zaběhnout 60m v novém os.rekordu 8,65 a postoupit do A finále.

V hodnocení po 1.kole byla naše děvčata sedmá, kluci třetí. U kluků mrzí neúčast vrhačů, jejichž bodový zisk by tým posunul na druhé místo.

Druhé kolo krajského přeboru družstev a jednotlivců proběhlo 29.dubna v Dobrušce, kde si pořadatelé domluvili, že po ranní přeháňce už pršet nebude, a tak nás během závodů čekalo opět příjemné atletické počasí.

Již první disciplína nám přinesla cenný kov. Anička Petráčková získala bronz v běhu na 3000m. Kluci v dálce obsadili první 3 místa a získali pro tým 28 bodů. Na 60m si odbyly premiéru v st.žactvu "ségry" Erbanovy, Míša a Káťa.

Ve vrhu koulí získal stříbro Filip Kubec v nové os.rekordu 10,70m. Zlato vybojoval Míša Fajstauer pro Jilemnici, ale jako hostující v NM bodoval pro nás 11 body. Další čtyři body přidal David Jirman, který se z vrhačského klubu přesunul na start 800m. Stylem start-cíl zvítězil v nové os.rekordu 2:13,81. Další dávku smůly si vybrala Kája Horkelová na 200m př., které po pádu nedokončila. 150m děvčat pro nás znamenalo další bronz, který získala Káťa Burketová. Pod vysokou laťkou v st. žákyních měla premiéru Verča Vítková, která zdolala 131cm. Další skvělá disciplína byla oštěp kluků. Druhé, třetí, čtvrté a osmé místo a další benjamínek Adam Paar = 27bodů. Druhý Míša Fajstauer jako hostující bodoval 9 body pro družstvo NM, ale jeho stříbro putuje do Jilemnice. Bronz patří Lukáši Hnikovi, "brambora" zbyla na Filipa Kubce.

Poslední disciplína, štafeta 4x60m nám cinkla stříbrem. Získalo ji kvarteto kluků ve složení: Barva, Coufal, Holubnich a Rydlo. Druhá štafeta kluků doběhla pátá. Štafeta děvčat skončila na pátém místě.

Ve druhém kole naše děvčata skončila celkově šestá a po dvou kolech jim patří stejné místo.

Kluci druhé kolo suverénně vyhráli a po dvou kolech jsou druzí.