← zpět na přehled

V sobotu 27.května v Nowáczi atletická liga. Přijďte fandit Královně sportu!

Novoměstská družstva mužů i žen cílí na vítězství!

V sobotu 27.května si novoměstští uspořádají druhé kolo atletické II. ligy družstev mužů a žen. A zatímco ligová kola se na stadionu gen.Klapálka konají již řadu let, letos se po dlouhých letech sešla početná a dobře vyladěná sestava obou novoměstských družstev do té míry, že v ženách neobsazujeme snad pouze trojskok a tyč a v mužích pouze kladivo. Dokonce mají vedoucí družstev „problém“, koho vybrat do soutěže a koho přihlásit „mimo soutěž“ při dodržení maximálního počtu 24 členů resp. členek družstva.

První ligové utkání před dvěma týdny v Ústí nad Orlicí naše holky suverénně vyhrály a kluci zaostali jen o nepatrný kousek za domácí Jiskrou. Tentokrát se netajíme cílem na domácím stadioně v ženách vítězství zopakovat a v mužích pořadí otočit tak, abychom obě družstva měli v polovině soutěže na průběžných vedoucích pozicích.

Atletická liga je čtyřkolová s případnou baráží o postup do I.ligy, kam by se Novoměstší po čtyřletém působení ve II.lize zase rádi vrátili.

Vedle „ostřílených“ závodnic a harcovníků se začínají prosazovat nejmladší ročníky, pro které jsou ligové zkušenosti ceněnou devizou v jejich začínající atletické kariéře. V soutěži družstev platí, že nestačí mít pár výjimečných individualit, ale že je potřeba obsadit s dostatečně širokým kádrem co nejširší spektrum disciplín. A to, jak se zdá, se letos Novoměstským podařilo vyladit. Optimismus navíc umocňuje fakt, že bodující "jádro" jak žen, tak i mužů tvoří svěřenci a kmenoví závodníci/ ce SK Nové Město nad Metují.

Ligové utkání osmi celků žen a osmi celků mužů se uskuteční tuto sobotu 27.května od 10 do 16 hod. na stadionu gen. Klapálka a každý atletický labužník, či třeba kamarád, spolužák, nebo rodinný příslušník bude v hledišti vítán!