← zpět na přehled

Martin Faltus žákovským vicemistrem České republiky

Martin Faltus žákovským vicemistrem České republiky
účastníme se

Martin vybojoval stříbro drtivým finišem v závěrečné třístovce. Od titulu ho v cíli dělilo 0,6 sec.

publikoval David Šnajdr

Martin Faltus (14) si výrazným finišem v závěru závodu žáků na 1500m při MČR v Břeclavi doběhl pro svou první republikovou medaili (4:29,54). Poslední 300ku za 46 sec. zaběhl nejrychleji z celého startovního pole, přehnal se kolem soupeřů a v cíli mu na 1.místo scházelo pouhých šest desetin.

Martin jakožto běžecký "příroďák" se trpělivě zrychluje na tratích od 60 po 800m. Nevyhýbá se ani běhům mimo dráhu. Což z něj dělá univerzálního a zdá se už i obávaného závodníka se zkušenostmi z žactva, dorostu i ligového družstva SK Nové Město nad Metují.

Na halovém MČR žactva v březnu si na stejné trati doběhl pro 5.místo. Loni, ještě coby mladší žák, skončil čtvrtý na MČR v krosu.  

Dalším startujícím v Břeclavi byl David Jirman (15), který si v rozběhu na 800m zaběhl hned dva OR! Na mezičase na 400m :-) a pak i v cíli závodu (2:09,01 a celkově 15.místo). Na postup do finále to tentokrát ještě nebylo, ale David se letos skvělým způsobem zlepšil, zrychlil a vyšvihnul do širší žákovské špičky.

Do mistrovského závodu jsme poslali také štafetu 4x300m, ve které Martina s Davidem doplnili Kristián Barva a Erik Coufal.  Štafeta si v tomto složení zaběhla osobák 2:41,14, což stačilo na 14.místo.

 

Fotogalerie