← zpět na přehled

Peklem proběhla 62. Cena Metuje

Hlavního závodu Pekelským údolím na 10km, který se letos běžel v sobotu 30.září, se zúčastnila téměř stovka startujících. Dalších bezmála sedm desítek dětí odběhlo své závody v přilehlých Jiráskových sadech.

Peklem proběhla 62. Cena Metuje

Hlavního závodu Pekelským údolím na 10km, který se letos běžel v sobotu 30.září, se zúčastnila téměř stovka startujících. Dalších bezmála sedm desítek dětí odběhlo své závody v přilehlých Jiráskových sadech.

Hlavnímu závodu dominovali členové Běžeckého klubu Náchod Kamil Krunka v čase 32:26,4 min. resp. Klára Nejmanová za 38:18,2 min. Na stupně vítězů je v absolutním pořadí doprovodili David Plný (32:35,6) a Matěj Novák (36:05,9). V ženách pak Táňa Metelková (38:38,1) a Lucie Ludvíková (40:28,5). Všichni BK Náchod.

Výše jmenovaní rovněž ovládli Krajský přebor v běhu na 10km. Novoměstské pořadatele ze Sportovního klubu pak mohly těšit zastoupení i úspěchy zeleno-bílo-černých dresů v žákovských kategoriích.

Kategorii starších žáků ovládli Martin Faltus, David Jirman a Honza Mareth; starší žákyně Anna Petráčková. Mladší žáky vyhrál Lukáš Farský z Maratonstavu Úpice, mladší žákyně Aneta Nováková z Jaroměře, přípravku kluků I. Ondra Elich z BK Náchod, stejně staré dívky Adéla Macurová z Hvězdy Pardubice. Přípravku kluků II. vyhrál domácí Vojta Adamský, holky Nella Faltejsková z České Třebové a nejmladší závodníky, přípravku III. na trati 300m, Aleš Andrle z Jaroměře resp. domácí Rozálka Jarošová. 18 předškolních dětí s rodiči pak proběhlo bez pořadí a měření času cílovou rovinku krátce před tím než byl odstartován hlavní závod.

Historie závodu sahá do 19.září 1943, kdy se běžel první ročník. Je to tedy takřka přesně před 80 lety. Za tu dobu Peklem proběhlo odhadem sedm tisícovek účastníků dnes už kultovního závodu, včetně např. legendárního Emila Zátopka v dubnu 1954.

Závod se započítává do Velké ceny východních Čech v bězích a do seriálu Primátor Cup 2023. Tradičně je také krajským přeborem Královéhradeckého atletického svazu.

Výsledky na www.sportchallenge.cz nebo na www.atletika.cz.