pořádáme

Čeští reprezentanti s kompletní sadou medilí, novoměstská Šolcová 5. resp. 11.

publikoval David Šnajdr

Juniorka Řezáčová zlatá v biatlonovém sprintu!

Kompletní sadu medailí má po prvním dnu na svém kontě český tým na Evropském poháru v lukostřeleckém biatlonu v Novém Městě nad Metují.

Sobotní program zahrnoval výhradně sprinterské individuální závody na 3 x 400m resp. smíšené dvojice na 2 x 400m.

V individuálním sprintu zvítězila v kategorii juniorek U21 Kristýna ŘEZÁČOVÁ (7:09,2 min.). Ve stejném závodě žen doběhla druhá Karolína SEKMILEROVÁ (6:41,0); ve sprintu juniorů U21 skončil třetí Teodor NEKOLA (8:23,1) a ve smíšených dvojicích si pro bronz doběhli Kristýna ŘEZÁČOVÁ a Tomáš KOVÁŘ.

Novoměstská atletka Anka ŠOLCOVÁ si vedla skvěle běžecky, bohužel se pro chyby na střelnici neprobojovala do A finále. Sice suverénně vyhrála B finále, ale nestačilo to na lepší než 11.místo v celkovém pořadí žen a 5.místo v závodě juniorek U21.

V neděli jsou na programu individuální distanční závod na 4 x 1km a odpoledne pak štafety tříčlenných družstev mužů a žen.