Blíží se Evropský pohár v lukostřeleckém biatlonu "Run Archery"

Blíží se Evropský pohár v lukostřeleckém biatlonu

O nadcházejícím wkndu, 14.-15.10.2023, se na stadionu Gen.Klapálka v Novém Městě nad Metují uskuteční již počtvrté EP v lukostřeleckém biatlonu.

O nadcházejícím víkendu 14.-15.10. 2023 se stadion Gen.Klapálka promění v biatlonovou střelnici se sklopnými terči, tratěmi od 400m na atletické dráze až po 1km v terénu po obvodu areálu, nebo trestnými koly 60 resp. 150m na trávě uprostřed. Již počtvrté sem zavítá Evropský pohár v lukostřeleckém biatlonu "Run Archery", na který se letos přihlásilo 60 reprezentantů a reprezentantek z 9 zemí. Lukostřelecký biatlon je relativně mladá disciplína na pomezí přesné a klidné terčové lukostřelby a běhu; na jejím rozvoji se významnou měrou podílí právě pořádající Sportovní klub Nové Město nad Metují. Po trochu rozpačitých začátcích v letech 2019, 2021 a 2022, kdy počty účastníků a zemí negativně ovlivnil covid, ale i válka na Ukrajině, se zdá být "RunArchery" na vzestupu.

V sobotu 14.10. mohou diváci sledovat individuální sprint na 3 x 400m s jednou střelbou na 18m vstoje a jednou vkleče a odpoledne pak sprint dvoučlenných mix týmů na 2 x 400m. V obou případech kvalifikace a finále.

V neděli 15.10. pak dopoledne individuální distanční závod na 4 x 1km s trojí střelbou vstoje, vkleče a vstoje a odpoledne pak tříčlenné štafety 3 x 400m.

Při sprintech případné trestné kolo měří 60m, při vytrvalostním závodě 150m.

Pořadatelé, ale především účastníci a činovníci z Maďarska, Polska, Německa, Nizozemí, Francie, Anglie, Estonska, Turecka a České republiky ocení, když je přijdou milovníci sportu a zájemci o novou disciplínu podpořit.