ME2022 ROMA

Čeští para-lukostřelci mají na Mistrovství Evropy za sebou kvalifikaci

V české výpravě na ME v paralukostřelbě, které se v těchto dnech koná v Římě, jsou i tři členové Sportovního klubu Nové Město nad Metují: Tomáš Vrzal v kategorii kladkových luků, Lenka Kuncová v kategorii žen kladkové luky a David Šnajdr coby vedoucí výpravy.

Výprava ČR čítá celkem 14 osob.

V úterý 2.8. všichni absolvovali kvalifikaci a nevedli si vůbec špatně! Dobrou formu a stabilní výkonnost prokázal David Drahonínský v kategorii mužů W1, který nástřelem 660 bodů skončil druhý. Sedmý ve stejné kategorii skončil Karel Davídek (619). V kategorii W1 žen obsadila Tereza Brandtlová třetí místo (605).

Mezi kladkovými luky obsadili shodně 12. místo Tomáš Vrzal (680) mezi muži a Lenka Kuncová (619) mezi ženami. Tomáš dokonce v novém osobní rekordu! Gratulujeme!

13. je po kvalifikaci Lenka Kadetová (609) resp. 20. v mužích Leoš Bartoš (673).

Jediný český zástupce v kategorii reflexních luků, Václav Košťál, nastřílel 594 bodů a skončil 9.

Střílela se sestava W720 o 72 šípech na 50m (kladkové luky) resp. 70m (reflexní luky).

Z kvalifikace vzešli „pavouci“ pro zítřejší eliminace družstev: kladkové luky mužů Bartoš – Vrzal, kladkové luky žen (Kadetová – Kuncová), dvojice mužů W1 Davídek – Drahonínský, smíšené družstvo W1 Drahonínský – Brandtlová, resp. smíšené družstvo kladkových luků Vrzal – Kuncová.

Lukostřelci na umělé trávě italského olympijského centra v Římě bojují vedle lukostřelby také s velkým vedrem, které v případě některých paralympijských kategorií hraničí s regulérností.