Návštěva technických delegátů paralukostřelby a RunArchery v Novém Městě nad Metují

Minulý týden, 16.-17.3., přijeli do Nového Města nad Metují techničtí delegáti letošních evropských a světových závodů v paralukostřelbě a lukostřeleckém biatlonu, Hilda Gibson (GBR) a Dominique Ohlmann (FRA), aby s pořadateli ze Sportovního klubu probrali stav příprav.

Minulý týden, 16.-17.3., přijeli do Nového Města nad Metují techničtí delegáti letošních evropských a světových závodů v paralukostřelbě a lukostřeleckém biatlonu, Hilda Gibson (GBR) a Dominique Ohlmann (FRA), aby s pořadateli ze Sportovního klubu probrali stav příprav.

Oba čelní činovníci Světové lukostřelecké federace (World Archery) a Evropské lukostřelecké federace (World Archery Europe) byli přijati také starostou Nového Města nad Metují Ing. Milanem Slavíkem a místostarostou Ing. Alešem Vrátným.

Hilda Gibson je delegována jako TD pro SP a 1.kolo EP v paralukostřelbě, které se uskuteční v areálu SK v Novém Městě nad Metují 13.-21.května 2023. Na akci je v tento moment přihlášeno 120 lukostřelců a 90 členů doprovodu z 27 zemí celého světa. Uzávěrka přihlášek bude 22.dubna. Dominique Ohlmann bude řídit Finále EP v paralukostřelbě, které proběhne 9.-10.září 2023 na historickém Husově náměstí v Novém Městě nad Metují, a tradičně také EP v lukostřeleckém biatlonu (Run Archery) 13.-15. října 2023 opět v areálu SK.

Návštěva TD v místě konání významných mezinárodních akcí zahrnuje mj. kontrolu stavu připravenosti organizačního výboru, jeho personálního složení, přihlášek, delegování rozhodčích, klasifikátorů, nebo dopingových komisařů, ubytování pro 250 účastníků, dopravy z letiště do hotelů a mezi hotely a sportovištěm, komunikace s národními federacemi, podpory víz, dále materiálové vybavení, massmediální pokrytí a řadu dalších organizačních položek. Chtělo by se říct „rutina“ pro sehraný tým SK, který tyto vrcholné akce ve svém areálu pořádá již bezmála 30 let. Nicméně, konání parasportovních akcí ozvláštňuje skutečnost, že zhruba třetinu tvoří vozíčkáři. A tak zejména při ubytování a dopravě nesmí být nic zanedbáno.