Novoměstští lukostřelci Vrzal s Chaloupským bojují o paralympiádu v Paříži

Na světovém šampionátu je před oběma reprezentanty nabitý pátek. Vedle nominace na paralympiádu je čeká ještě eliminace dvoučlenných družstev.

Na světovém šampionátu v lukostřelbě, které probíhá tento týden v Plzni, nastoupí v pátek 21.7. Tomáš Vrzal (kladkové luky) a Martin Chaloupský (reflexní luky) do bojů o místa na paralympijských hrách 2024 v Paříži.

Česká republika na probíhajícím MS získala zatím tři „sloty“ zásluhou mix týmu kategorie W1 David Drahonínský a Tereza Brandtlová a za individuální šesté místo Šárky Pultar Musilové (W1). A přidat další by chtěli i Vrzal s Chaloupským, oba členové SK Nové Město nad Metují.

O jedinou individuální, a to bronzovou, medaili pro Český tým zabojuje David Drahonínský (W1) v neděli v poledne. Minimálně stříbrnou medaili už má jistou dvojice Drahonínský - Brandtlová (W1 mix tým); finále proti Itálii je čeká v neděli dopoledne.

Dalších medailí bychom se mohli dočkat od tradičně úspěšných dvoučlenných družstev W1: Tereza Brandtlová - Šárka Pultar Musilová resp. mužů W1: David Drahonínský - Karel Davídek.

Do "pavouka" eliminací družstev zasáhnou také Martin Chaloupský s Václavem Košťálem v kategorii reflexníxh luků a Tomáš Vrzal s Leošem Bartošem v dvojicích kladkových luků.

České reprezentanty na MS tak čeká ještě náročný víkend, který spolu s námi můžete sledovat buď přímo na náměstí sv.Bartoloměje v centru Plzně, nebo na streamu na www.ianseo.net. Nedělní finále bude v přímém přenosu vysílat také Česká televize.