Paralukostřelci další místa na paralympiádu nezískali, zabojují ale o evropské medaile

Paralukostřelci další místa na paralympiádu nezískali, zabojují ale o evropské medaile
účastníme se

Novoměstský Tomáš Vrzal se svým vystoupením na ME v Rotterdamu spíše nespokojen

publikoval David Šnajdr

Další paralympijské sloty se (zatím) nekonají, o evropské medaile v neděli 20.8. zabojují naši W1 v mix týmu Šárka Pultar Musilová a Karel Davídek; a především Šárka v samém závěru ME ve finále žen W1 zabojuje o titul mistryně Evropy!

Š.Pultar Musilová se vrací do své formy z paralympiády v Tokiu 2021, kde vybojovala dvě medaile. Pak řešila vleklé zdravotní komplikace, které zcela evidentně zdárně překonala. Proto bude moci v neděli bojovat o titul mistryně Evropy a příští rok se pokusí navázat na paralympijské medaile právě z Tokia.   

Účast ve finále ME v Rotterdamu si Šárka Pultar Musilová vybojovala již v úterý po kvalifikaci a po zvládnutém čtvrtfinále a semifinále. Do souboje o bronz v mix týmech postoupili s Karlem Davídkem ze středečních eliminací družstev. Oba medailové rozstřely se uskuteční v neděli na střelnici vystavěné na atraktivním místě v ústí řeky Maas do Severního moře v centru Rotterdamu.

A tím také vystoupení české paralukostřelecké výpravy na ME končí. Z ostatních reprezentantů stříleli na hranici svých možností Václav Košťál (reflexní luk) a Karel Davídek (W1 kvadruplegici) a oba nebyli daleko od zisku nominace na paralympiádu. Soupeři byli tentokrát „o chlup“ lepší a možná jim přálo více štěstíčko. Tomáš Vrzal v kladkových lucích skončil v mistrovském turnaji na slušném 9.místě v Evropě, Leoš Bartoš 17. Oběma se pak ale nevyvedla ani družstva kladkových luků, kde vypadli hned v 1.kole, ani paralympijská kvalifikace, ve které T. Vrzal vypadl v 1.kole a L. Bartoš ve druhém.

Další a poslední příležitost se kvalifikovat na paralympijské hry do Paříže 2024 bude Světový žebříčkový turnaj na přelomu února a března 2024 v Dubaji ve Spojených arabských emirátech.

David Šnajdr

Fotogalerie