Plzeň hostí Mistrovství světa v paralukostřelbě

Početně obsazeného šampionátu, který je současně paralympijskou kvalifikací do Paříže2024, se účastí také osm českých reprezentantů včetně Tomáše Vrzala a Martina Chaloupského členů SK Nové Město nad Metují. Své zastoupení má klub i ve vedení české výpravy.

V úterý 18. července nastoupí na tři stovky účastníků z 55 zemí doslova celého lukostřeleckého světa do kvalifikace mistrovství světa v paralukostřelbě.

Šampionát se koná v Plzni a pokračuje eliminacemi a medailovými souboji až do neděle 23.července. Je zároveň světovou kvalifikací na paralympijské hry 2024 v Paříži.

Do bojů o medaile a paralympijské „sloty“ nastoupí také osmička českých reprezentantů David Drahonínský W1, Karel Davídek W1, Tereza Brandtlová W1, Šárka Pultar Musilová W1, dále Václav Košťál a Martin Chaloupský v reflexních lucích a v kategorii kladkových luků Tomáš Vrzal a Leoš Bartoš.

Po klubové linii má dvojí zastoupení také Sportovní klub Nové Město nad Metují v osobě Tomáše Vrzala a Martina Chaloupského. Další zastoupení má náš klub ve vedení výpravy i v řadách technické čety.

Zájem o účast je obrovský, konkurence doslova nabitá a ve hře je 23 sad medailí a 78 míst příští rok na paralympiádu.

Přijďte nám fandit do pátku na travnaté plochy FC Viktorie Plzeň v Luční ulici, nebo pak o víkendu na náměstí ke katedrále sv. Bartoloměje. Držet palce nám můžete i na sociálních sítích Českého lukostřeleckého svazu (www.czecharchery.cz), Českého paralympijského výboru (www.paralympic.cz) nebo na stránkách www.ianseo.net.

David Šnajdr, vedoucí výpravy ČR