Rotter-to-dám 2023!

Rotter-to-dám 2023!
účastníme se

Tomáš Vrzal míří na evropské medaile a nominaci na paralympijské hry 2024

publikoval David Šnajdr

„Rotter-to-dám“ provolávají čeští paralukostřelci před zahájením ME

Česká paralukostřelecká reprezentace včetně novoměstského Tomáše Vrzala vyrazila krátce po veleúspěšném MS v Plzni na kontinentální šampionát do Rotterdamu.

ME v paralukostřelbě je letos poprvé součástí multisportovního paralympijského festivalu v nizozemském Rotterdamu, kde je jedním z 10 sportů, které bojují o evropské medaile a nominační místa na paralympiádu 2024 v Paříži.

Do kvalifikace ME zítra nastoupí na 120 lukostřelců a lukostřelkyň z 29 evropských zemí, včetně našich Karla Davídka (muži W1), Šárky Musilové (ženy W1), Václava Košťála (muži reflexní luk), Leoše Bartoše (muži kladkový luk) a právě Tomáše Vrzala (muži kladkový luk). V předchozích příspěvcích jsme psali o zatím životním úspěchu T.Vrzala v turnaji dvojic s L.Bartošem, kdy na MS v Plzni vybojovali 4.místa. Zůstali sice malý kousek pod stupni vítězů a zatím nemají ani místo na paralympiádě, nicméně svou vynikající formu přijel T.Vrzal zúročit i do Rotterdamu v bojích o evropské medaile a znovu i o nominaci do Paříže 2023.

O evropské medaile se bude střílet jak v jednotlivcích, tak i v družstvech od úterý 15. do neděle 20.srpna. Paralympijská kvalifikace se do šampionátu „vklíní“ ve čtvrtek odpoledne.

Motto dobře naladěné výpravy: „Rotter-to-dám“2023!

Průběžné výsledky včetně fotogalerie a streamingu na www.ianseo.net

David Šnajdr, vedoucí výpravy

Fotogalerie