Tomáš Vrzal si v sobotu 22.července zastřílí o svou první světovou medaili!

Mistrovství světa v paralukostřelbě, Plzeň2023

Skutečný majstrštyk se v turnaji dvoučlenných družstev kladkových luků dnes povedl českým reprezentantům Tomáši Vrzalovi a Leoši Bartošovi, když došli „pavoukem“ 28 družstev až do semifinále a zítra, v sobotu 22.7., si před 15.hodinou zastřílí o bronzové medaile.

Medailové souboje se budou po oba víkendové dny odehrávat na historickém náměstí před katedrálou sv.Bartoloměje v centru Plzně a jak pro Tomáše, tak i pro Leoše půjde o první medailový rozstřel na mistrovství světa! Soupeřem jim bude družstvo USA.

Překvapení je to o to příjemnější, že v individuálním turnaji jak v tom medailovém (MS), tak ani v tom kvalifikačním na paralympiádu se oběma českým reprezentantům příliš nevedlo.

Tomáš Vrzal, který je členem SK Nové Město nad Metují, je v mezinárodní paralukostřelbě stále spíše „nováčkem“, střílí poměrně krátce, navíc mu rozjezd do lukostřelecké kariéry výrazně zbrzdil covid-19; nicméně na loňském MS v Dubaji obsadil 9. a na ME v Římě dokonce 8.místo. Aktuálně semifinále na MS a medailové rozstřely proto znamenají další kariérní postup a cenné zkušenosti.

Dařilo se dnes také dvoučlennému družstvu mužů W1 (Davídek – Drahonínský), které rovněž uvidíme na náměstí v neděli v bojích o bronzové medaile. A do třetice si v neděli 23.7. o bronzovou medaili zastřílí David Drahonínský v turnaji jednotlivců mužů W1. David bude mít poslední den MS skutečně nadupaný: v 9:30 o bronz dvoučlenných družstev mužů W1; v 10:30 finále o zlato smíšených dvojic W1 a zhruba za další hodinu (11:40) ještě souboj o individuální bronz mužů W1.

Třetí ze tří družstev dnes skončila naše děvčata v turnaji žen W1 (Pultar-Musilová a Brandtlová).

Kompletní výsledky, statistiky a streaming na www.ianseo.net.