Mistrovství České republiky v paraatletice

účastníme se

Mistrovství České republiky se konalo v Ostravě od 9. do 11. června 2023

publikoval David Salay

Otevřené mistrovství České republiky v paraatletice, které se poprvé konalo v Ostravě od 9.do 11. června 2023, přineslo mnoho skvělých výkonů. Naši dva stateční paraatleti, Aleš Kisý a Josef Štiak, se v tomto prestižním závodě předvedli ve vynikající formě.

Aleš Kisý (F53) nastoupil do dvou disciplín – vrhu koulí a oštěpu a ze šampionátu si přivezl dva tituly mistra republiky. Ve vrhu koulí v kategorii F52 a F53 Aleš předvedl 7,5 metru, což ho katapultovalo na první místo celkově. Aleš tak potvrdil svou dominanci v této disciplíně. V hodu oštěpem dosáhl výborných 17,11 metru, což mu zajistilo druhé místo v celkovém (mezinárodním) pořadí, a první místo v České republice ve sloučené kategorii F53 a F54.

Josef Štiak (F56) se zúčastnil dokonce tří disciplín – vrhu koulí, hodu oštěpem a hodu diskem. Vrhačský "trojboj" byl pro něj velkou výzvou, ale přesto se mu podařilo dosáhnout kvalitních výsledků. Koulí předvedl 8,85 metru, což mu zajistilo celkově druhé místo v mezinárodní konkurenci. V kategorii F56 a F57 nicméně získal první místo v České republice. Podobně v hodu oštěpem, se umístil výkonem 24,21m celkově druhý v OPEN konkurenci, ale stal se mistrem ČR ve sloučené kategorii F55 a F56. V disku si vybojoval třetí místo celkově s výkonem 26,39 metru ve sloučené kategorii F53, F54, F56 a dosáhl skvělého druhého místa v mistrovství ČR.

Další závodní příležitostí pro novoměstské paraatlety bude 24.6. v Brně druhé kolo ParaMoraviKapu. Další týden, v neděli 2.7., se ParaMoraviaCup přesouvá na stadion gen. Klapálka v Novém Městě nad Metují.