Para Moravia Cup v Novém Městě nad Metují

pořádáme

Dne 2. července 2023 se v domácím prostředí Nového Města nad Metují uskutečnila třetí zastávka prestižního turnaje Para Moravia Cup.

publikoval David Salay

Dne 2. července 2023 se v domácím prostředí Nového Města nad Metují uskutečnila třetí zastávka prestižního turnaje Para Moravia Cup. Stadión generála Klapálka sloužil jako skvělá aréna pro paraatlety, ale také pro zrovna probíhající závody paralukostřelců

Mezi našimi domácími sportovci, kteří se představili v paraatletice, nechyběli Aleš Kisý(vrh koulí, hod oštěpem) v kategorii F53, David Salay(vrh koulí, hod oštěpem) v kategorii F52, Martin Zvolánek(hod kuželkou, disk) v kategorii F51 a Milan Bláha(vrh koulí, hod oštěpem) v kategorii F54.

Ve sloučené disciplíně vrhu koulí pro kategorie F52, F53 a F54 se tři naši závodníci utkali o nejlepší umístění. Aleš Kisý zvítězil vynikajícím výkonem 8,10 metru (světový rekord 8,83 metru). Tento vítězný výkon svědčil o jeho skvělé formě před blížícím se Mistrovstvím Světa v Paříži, na které se chystá účastnit. Milan Bláha obsadil druhé místo s výkonem 7,38 metru a David Salay se umístil na čtvrté příčce s výkonem 5,23 metru.

V disciplíně hod oštěpem pro kategorie F53 a F54 opět zazářil Aleš Kisý, který zvítězil výkonem 16,21 metru. Milan Bláha se umístil na druhém místě s výkonem 15,76 metru.

David Salay se v disciplíně hod oštěpem pro kategorie F32 a F52 vyšvihl na druhé místo s výkonem 8,29 metru, což je další skvělý výsledek.

Martin Zvolánek ve své kategorii F51 v hodu kuželkou se umístil na třetím místě s výkonem 17,56 metru. Stejně tak v hodu diskem obsadil třetí místo s výkonem 7,09 metru.

Celkové pořadí v sedících mužích ovládl Aleš Kisý díky skvělému výkonů z vrhu koulí, což mu přineslo zasloužené vítězství.

Rádi bychom poblahopřáli všem účastníkům za jejich skvělé výkony a umístění. Velké díky patří také rozhodčím a organizátorům závodu, zejména Liborovi Šnajdrovi, Davidovi Šnajdrovi a Pavlovi Kubcovi, kteří se postarali o bezchybný průběh této sportovní události.