Paříž – MISTROVSTVÍ SVĚTA v paraatletice

Paříž – MISTROVSTVÍ SVĚTA v paraatletice
účastníme se

KISSÁK získal bronz na mistrovství světa ve vrhu koulí v Paříži a zajistil si tak letenku na LPH Paříž 2024

publikoval David Salay

Datum: 9.7.2023 až 17.7.2023

Paříž – Na nedávném mistrovství světa paraatletů se český sportovec Aleš Kisý mohl radovat z vynikajícího výkonu, který mu vynesl bronzovou medaili ve vrhu koulí s nejdelším pokusem o délce 8,27 metrů. Tímto výkonem si zajistil místo na LPH v Paříži v roce 2024 a potvrdil své výsadní postavení v této disciplíně.

Aleš Kisý, který reprezentuje Českou republiku, předvedl skvělou formu a zkušenosti, když se postavil proti elitním soupeřům z celého světa. Jeho výkon nejenže potvrdil jeho tvrdou práci a trénink, ale také ukázal jeho odhodlání a nezlomnou vůli bojovat a dosahovat vynikajících výsledků.

Vrhači museli čelit náročným klimatickým podmínkám na stadionu v Paříži, kde bojovali s úmorným vedrem. Aleš jako poslední závodník si toto bohužel musel vychutnat plnými doušky a čekat až všichni soupeři budou mít hotovo. Což znamenalo čekat přibližně 2hodiny od začátku závodu v úmorném vedru, než přišla na něho řada. Naštěstí jeho nejlepší pokus, který měřil 8,27 metrů, byl nejen dostatečně dlouhý na zisk bronzové medaile, ale také překonal tak svůj vlastní osobní rekord na mezinárodních mítincích. Tento výsledek svědčí o jeho trvalém zlepšování a rostoucí formě.

Aleš Kisý byl po svém úspěchu viditelně nadšený a prohlásil: "Jsem nesmírně šťastný, že se mi podařil zlepšit svůj osobní rekord a umístit se na stupních vítězů. Získat bronzovou medaili ve vrhu koulí je pro mě obrovským úspěchem, který je výsledkem obrovské práce a dřiny v posledním roce. To že se dokáži ještě stále po více jak 20 letech ve vrcholovém sportu posouvat je pro mě ohromně motivující a budu se snažit své limity posouvat ještě o kus dál.

Trenér Dominik Bednář nešetřil slovy chvály na adresu svého svěřence: "Atletický výkon Aleše je fenomenální. Je to důsledek jeho obrovského úsilí, tvrdé práce a trpělivosti. Je vzorem pro ostatní sportovce a ukazuje, že se s tvrdou prací a nasazením může dosáhnout takových to výsledků."

Bravo, KISSÁKU! Česká republika, ale i tvůj domovský klub SK Nové Město nad Metují jsou na tebe pyšní a gratulují k tvému vynikajícímu úspěchu a zisku bronzové medaile na MS v Paříži. Tvoje medaile je odměnou za tvé obrovské úsilí a talent, kterým inspiruješ ostatní sportovce. Přejeme ti mnoho dalších úspěchů a hodně energie, chuti a zdraví do přípravy na nadcházející LPH Paříž 2024.

Fotogalerie