Velká cena města Pardubic

účastníme se

Velká cena města Pardubic handicapovaných sportovců má za sebou již 26. ročníku, který se konal dne 7. května 2023

publikoval David Salay

Velká cena města Pardubic handicapovaných sportovců má za sebou již 26. ročník, který se konal 7. května 2023. Závod byl sankciován Světovou paraatletikou a výsledky tak byly přepočítány podle systému RAZY. To znamená, že sloučené kategorie byly přizpůsobeny na základě dosažených světových výkonů.

Z naší skvělé skupiny para atletů se závodu zúčastnili David Salay, Martin Zvolánek a Milan Bláha. D. Salay, závodící v kategorii F52, se postavil na startovní čáru společně s M. Bláhou, který závodil v kategorii F54. Obě tyto kategorie byly sloučeny do kategorie F52-F55 pro vrh koulí. V tomto náročném souboji se M. Bláha dokázal vyšvihnout na první místo s úžasným hodem o délce 6,98 metru. Gratulujeme mu k vítězství a doufáme, že ho budeme moci opět vidět ve skvělé formě na nadcházejících závodech v Novém Městě nad Metují, které se konají v našem domácím prostředí. D. Salay dosáhl výkonu 5,19 metru, což mu zajistilo celkové sedmé místo.

Martin Zvolánek, startující v kategorii F51, se zúčastnil disciplíny hodu kuželkou, kde skvělým výkonem 15,76 metru obsadil vynikající třetí místo. Srdečně Martinovi blahopřejeme. Navíc se M. Zvolánek a D. Salay setkali na disku, který byl sloučen do kategorie F51-F53. Zde Martin obsadil čtvrté místo s výkonem 6,57 metru a David se umístil na šestém místě s výkonem 7,57 metru.

Celkově se naši para atleti předvedli ve Velké ceně města Pardubic handicapovaných sportovců vynikajícím způsobem. Gratulujeme a těšíme se na jejich budoucí úspěchy v dalších závodech. Nejblíže na MČR 9. a 10.června v Ostravě.