Eva Homolová nová tvář v reprezentaci para curlingu

Para curlingová reprezentantka

publikoval David Salay

Para curlingová reprezentantka hájící barvy SK Nové Město nad Metují, která se nezalekla začít ve 45 letech.

Sport je něco, co může spojovat lidi a přinášet do života nejen radost a zdraví, ale také nové výzvy a příležitosti. To platí i pro jednu z členek SK Nové Město nad Metují, Evu Homolovou, která začala svou cestu v para curlingu teprve v roce 2020. A dnes můžeme hrdě konstatovat, že se probojovala až do české paralympijské reprezentace.  Její příběh je inspirací pro všechny, kteří si myslí, že je pozdě začít s novým sportem.

Nová kapitola života

Pro Evu bylo rozhodnutí začít s para curlingem odvážným krokem. Před čtyřmi lety se nacházela v rehabilitačním ústavě Kladruby, kde se dozvěděla, že i vozíčkáři hrají curling.  V dané období, kdy hledala nový směr, jí to přišlo jako zajímavá výzva. Od myšlenek k realitě. V České republice existují tři specializované haly na curling. Dvě z nich se nacházejí v Praze a jedna v Brně. Eva měla pocit, že to je pro ni nedosažitelné, a navíc to bylo v době covidu, který sportování a cestování ještě více komplikoval.

Náročný trénink

Eva nešetřila časem ani úsilím při tréninku. Kromě návštěv ledové plochy začala pracovat na své fyzické kondici a síle. Postupně se stala součástí curlingového týmu SK Nové Město nad Metují, kde našla podporu a povzbuzení od svých kolegů. Její úsilí brzy začalo přinášet výsledky. Navíc se postupně stále více angažuje i v koordinaci klubového týmu.

Cesta k reprezentaci

Eva si nikdy nemyslela, že by mohla reprezentovat ČR na mezinárodní úrovni. Snad jen že snila. Nicméně, díky tréninku, pevné vůli a talentu dosáhla v minulých týdnech zařazení do českého para curlingového reprezentačního týmu. Sen se stal skutečností.

První Reprezentační start ve Skotsku

Z turnaje ve skotském Stirlingu minulý týden odjížděla Eva velmi spokojená, neboť celý turnaj skončil remízou, s každým týmem, včetně toho jejího, s třemi výhrami a třemi prohrami. Konečné pořadí se nerozhodovalo, neboť hlavním cílem turnaje bylo připravit se na nadcházející mistrovství světa v Koreji v březnu a nabýt co nejvíce zkušeností v zápasech s týmy ze světového žebříčku top 10.