Mistrovství České republiky v para curlingu 2023

publikoval David Salay

Mistrovství České republiky v para curlingu

V pražské Roztyly Curling Areně se od 22. do 23. dubna 2023 konalo Mezinárodní mistrovství České republiky v curlingu vozíčkářů. Soutěžilo šest nejlepších para týmů, které si svůj postup zajistily po základních kolech, hraných pod názvem VINCI liga curlingu vozíčkářů. Kvalifikovaly se týmy Polska, Itálie, Slovenska, SC JÚ Praha A, HSC Velké Meziříčí a SK Nové Město nad Metují. Polská výprava do Prahy nakonec nedorazila, a tak ji nahradil tým SC Jedličkova ústavu B

Šampionát probíhal systémem každý s každým, což všem zúčastněným zaručovalo pět zápasů. Naši curleři Martin Markalous(skip), Jan Hašek (vice skip), Tomáš Kvoch, Eva Homolová nastoupili v sobotu do prvního zápasu proti SC Jedličkova ústavu A, druhý zápas s Itálií a třetí SC Jedličkova ústavu B. V neděli zápasy pokračovaly nejdříve proti HSC Velké Meziříčí. A nakonec byl největší soupeř tým Slovenska.

Zápasy:

SK Nové Město: SC JÚ Praha A                   2:11

SK Nové Město: Italie                                   6:5

SK Nové Město: SC JÚ Praha B                  7:5

SK Nové Město: HSC Velké Meziříčí           3:9

SK Nové Město: Slovensko                          2:12

Eva Homolová, členka družstva, okomentovala turnaj: „Na mistrovství jsme se sešli v pohodové náladě a s myšlenkou na vylepšení umístění z loňského roku. V sobotu jsme měli, po třech zápasech, dvě výhry a jednu prohru. V neděli jsme ale 2x prohráli, a protože Italové, nad nimiž jsme vyhráli, měli k dobru jednu remízu, zopakovali jsme umístění z loňska“.

Celkové pořadí:

1. Slovensko