Martin Zvolánek bojoval na Mistrovství Evropy PARA stolních tenistů v Sheffieldu

publikoval David Salay

V období od 4. září 2023 do 9. září 2023 se konalo Mistrovství Evropy PARA stolních tenistů, a na této prestižní události byl z našeho klubu reprezentant – Martin Zvolánek.

Martin Zvolánek, odvážný zástupce českého týmu, se utkal ve své kategorii s důstojnými soupeři. První zápas ho postavil tváří v tvář slovenskému reprezentantovi Martinu Ludrovskému. Oba hráči předvedli napínavý zápas, ale bohužel, Martin Zvolánek podlehl 3:0.

Následoval další klíčový zápas, ve kterém se Martin střetl se španělským stolním tenistou Danielem Rodriguezem. I když tomu výsledek nenapovídá, byl to velmi vyrovnaný duel plný rychlých výměn a úžasných úderů, ale i tentokrát se štěstí přiklonilo na stranu španělského soupeře 3:0.

I když oba zápasy pro Martina Zvolánka skončily porážkou, je třeba zdůraznit, že kvalifikace na Mistrovství Evropy je již úspěchem samotným. Účast na takto konkurenční události je prestižním oceněním tvrdé práce a oddanosti tomuto sportu.

Samozřejmě, že tato situace může být zklamáním, zejména pokud byl Martin Zvolánek ve snaze kvalifikovat se na paralympiádu ve Francii v roce 2024.